Δευτέρα, 14 Μαΐου 2012 09:48 Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Επίκαιρα

6η θέση για τους Ανδρονιάνους

Δευτέρα, 23 Απριλίου 2012 00:47 Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Αθλητισμός

Κεραυνός Χαλκίδας-Α.Ε.Ανδρονιάνων 2-1

Με κακή εμφάνιση και ήττα τελείωσε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα των Ανδρονιάνων απέναντι στην σκληρή ομάδα του Κεραυνού Χαλκίδας με σκορ 2-1.

Και οι δυο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με μόνο σκοπό την νίκη έτσι είχαμε ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως την μεγάλη ευκαιρία. Η μόνη καλή ευκαιρία ήταν ένα σουτ του Δήμου.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα των Ανδρονιάνων μπήκε χαλαρή στο γήπεδο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να δεχτεί το γκολ στο 48'.Στην συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπενετο στο 54'. Στην συνέχεια του παιχνιδιού οι Ανδρονιανοι ανοίχτηκαν και παίζοντας λίγο άναρχα και είχε σαν αποτέλεσμα να δεχτεί το γκολ στο 68'. Το παιχνίδι τελείωσε χωρίς άλλη ευκαιρία.

Οι Ανδρονίανοι με ένα ντεμαραζ στο δεύτερο γύρο κατέλαβαν την 6η θέση στο πρωτάθλημα της Β΄ Ερασιτεχνικής Ευβοίας μαζεύοντας 40 βαθμούς.