Ο ΑΟΚ απέδειξε ότι ανήκει στην Δ΄Εθνική!

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(2 ψήφοι)

Ένα πολύ δυνατό ματς με πολλές φάσεις και γκολ έγινε στο Ναύπλιο, με τον Πανναυπλιακό και Κύμη να μένουν ισόπαλοι στο 2-2, έχοντας ωστόσο αμφότεροι από ένα δοκάρι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυνατά, ο Παναυπλιακός κόντρα στην ροή του αγώνα ευτύχισε να προηγηθεί στο 26' με τον Αγγελόπουλος και έκανε το 1-0. Στο 40΄ο Κύρου σημάδεψε το δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ και στην συνέχεια ο Κραβαρίτης ισοφάρισε σε 1-1. Ο Α.Ο.Κύμης σε όλο το πρώτο ημίχρονο είχε την υπεροχή και αρκετές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Κύμης έκανε την απόλυτη ανατροπή, στο 57΄με γκολ του Γκάτση προηγήθηκε με 1-2. Η καλή εμφάνιση, το έξυπνο και προσεκτικό παιχνίδι της Κύμης και ο χρόνος που περνούσε, έδειχναν ότι θα φεύγαμε με ένα πολύτιμο διπλό, όμως στο 87' ο Γκολέμης έκανε το 2-2 για τον Πανναυπλιακό. Ο Γκολέμης ένα λεπτό αργότερα λίγο έλειψε να γίνει ο μοιραίος παίκτης για την ομάδα μας, αφού σε προσπάθειά του η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει τους βαθμούς της νίκης στην ομάδα του Άργους.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ: Κυριακόπουλος, Νικολέτος (58' Μαρίνης), Παπουτσής (86' Χατζησοφρωνίου), Ευθυμίου, Λαμπρούσης, Ζίου, Μιχαλόπουλος (85' Γκολέμης Η.), Μπουτσικάκης, Λούπας, Αγγελόπουλος, Καραγκούνης.

ΑΟ ΚΥΜΗΣ: Παπαδόπουλος, Αναστασίου Β., Κόκκος, Κύρου, Κραβαρίτης (80' Καραμπίνης), Αναστασίου Ι. (86' Μπλατσιώτης), Φωτιάς, Ηλίας, Γεωργουδάκης, Γκάτσης, Τσάγκος (56' Καλογερόπουλος).

Λουκάς Παππάς

Ο Λουκάς γεννήθηκε στη γη που ζουν η Ήρα και η Ρέα και περιβρέχεται από θάλασσα ωραία κι αυτοφυής ανθεί πανέμορφος ελαία, ξέρεις τη γη όπου ανθεί φαιδρά πορτοκαλέα.

Δεκέμβριο του 1974 γεννιέται στην Χαλκίδα, μετά από 3 ημέρες έφυγε και εγκαταστάθηκε μόνιμα στην Κύμη.

Πάντα λέει ότι είναι παιδί της δημοκρατίας και όχι της μεταπολίτευσης. Δεν μπορούσε λοιπόν να μην είναι ένα άκρως πολιτικοποιημένο ον από τα γεννοφάσκια του.

Προερχόμενος από φανατικά παναθηναϊκή οικογένεια γεννιέται Ολυμπιακός αν και δεν το ήξερε τα πρώτα 5-6 χρόνια της ζωής του.

Φαντασιόπληκτο και ονειροπαρμένο τον αποκαλούν αυτοί που τoν αγαπούν.