Έσωσε την κατηγορία ο Α.Ο.Αυλωναρίου!

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 1-1

Ο.Α.Αυλωναρίου πήρε ένα βαθμό ¨χρυσάφι¨ μέσα στο Βασιλικό, από τον Λήλα. Παρά της σοβαρές ελλείψεις (Σεϊντόπουλος, Κοτρόζος, Συλβέστρος) έφυγε με την ισοπαλία που τον διατηρεί στην μεγάλη κατηγορία. Στις τελευταίες 2 αγωνιστικές η ΑΕ Χαλκίδας, ο Ταμυναϊκός και τα Αλάτσατα δεν μπορούν να ξεπεράσουν τον Α.Ο.Αυλωναρίου.

Τα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού ήταν η δύναμη και το πάθος, στο 28΄λεπτό ο Μαραγκός με σουτ άνοιξε το σκορ για το Αυλωνάρι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Νάνου μετά από φάουλ του Παπίλα και κεφαλιά πάσα του Κουρούπη στο σκόρερ. Ο Λήλας είχε δοκάρι στο 49΄μετά από κεφαλιά του Αγραφιώτη. Το Αυλωνάρι διαμαρτύρεται για την φάση του 28΄ όταν ο Μαραγκος ανατράπηκε από τον τελευταίο παίχτη του Λήλα αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε το φάουλ και την κόκκινη κάρτα όπως θα όφειλε. Από μια κόκκινη κάρτα για κάθε ομάδα έδειξε ο διαιτητής. Στο 57΄αποβλήθηκε ο Παππάς του Λήλα, με απευθείας κόκκινη και στο 72΄ ο Χριστοδουλόπουλος του Αυλωναρίου, με δεύτερη κίτρινη κάρτα

Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Αλεξίου, Παππάς, Κουρούπης, Μακρής, Σέλι (63' Ρίκα), Παπίλας, Χατζηστάμου (87' Κατσικαβάλης), Αγραφιώτης, Γιώργου, Νάνος.

Α.Ο.Αυλωναρίου: Αργυρόπουλος, Bah, Μπρεγκανάκου, Χάλιος, Παππάς (41΄Γεωργικόπουλος), Χριστοδουλόπουλος, Βασιλείου, Μαραγκός, Βογιατζής, Λαθουράς (87΄Μουρίκης), Αϊδίνης (66΄Θεοχάρης).

Το Σάββατο 7-4-12 ο ΑΟ Αυλωναρίου υποδέχεται στο γήπεδο "ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΚΗΣ" τα Αλάτσατα.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 03 Απριλίου 2012 10:50
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Δάγκωσε τον Κύνο Οικονομική Κρίση – ΑΟΚ 0-3 »