Πεντάρα ο Α.Ο.Κ. χατ τρικ ο Γκάτσης!

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Α.Ο.Κύμης – Ασπρόπυργος 5-0

Ένα πολύ ήσυχο απόγευμα πέρασε ο Α.Ο.Κύμης με αντίπαλο την νεαρή ομάδα του Ασπροπύργου. Η Κύμη ξεκούρασε πολλούς βασικούς παίκτες για να είναι δυνατή στους επόμενους κρίσιμους αγώνες.

Με το πρώτο σφύριγμα του διαιτητή, ο Α.Ο.Κ. ανέλαβε την πρωτοβουλία και άρχισε σιγά σιγά να ανεβάζει στροφές και πίεση προς την αντίπαλη εστία. Παρ όλη την πρωτοβουλία, η πρώτη υποψία ευκαιρίας ήρθε από τον Ασπρόπυργο στο 10΄ Στο 16΄ο Τσαλιαγκός κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή, ο Κύρου εκτέλεσε με δύναμη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 30΄ η συνεχής πίεση της Κύμης μετουσιώθηκε σε γκολ, σέντρα του Μπλατσιώτη από αριστερά βρίσκει τον Γκάτση που με προβολή κάνει το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό σεντράρει ο Σαββίδης και σκοράρει κάνοντας το 2-0 ο Τσαλιαγκός. Η Κύμη είχε πάρει μπροστά, στο 37 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή ο Τσάγκος κάνει το 3-0, για να κλείσει το σκορ για το ημίχρονο στο 4-0 με κεφαλιά του Γκάτση στο 45΄.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε το ίδιο ενδιαφέρον και προσφερόταν για δοκιμές από τον Βαγγέλη Ντόβολη. Οι ευκαιρίες όμως για τον Α.Ο.Κύμης συνεχίστηκαν, στο 53΄, 57΄και 59΄ σουτ από καλές θέσεις κατέληξαν αούτ. Στο 68΄ο Τσάγκος με ωραίο γυριστό αστοχεί και στο 81΄αστοχεί με λόμπα ο Γκάτσης. Μια μπαλιά του Καραμπίνη στο 86΄ βγάζει σε θέση βολής τον Γκάτση που σημειώνει το πέμπτο γκολ για την ομάδα του και το τρίτο προσωπικό του. Πολυτιμότερος παίκτης με τα γκολ και την κινητικότητα του ήταν ο Γκάτσης.

ΑΟ ΚΥΜΗΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Ντουρέκας, Μάλλιος, Καραμπίνης, Κύρου, Καλογερόπουλος, Αναστασίου Μ. (60' Αναστασίου), Σαββίδης, Μπλατσιώτης, Τσαλιαγκός (46' Γεωργουδάκης), Γκάτσης , Τσάγκος (71' Δαφνής)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Πάρης Λιάκος): Λούπασης, Ζωγράφος (46' Λακάι), Φραγκόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Μουζάκας, Αντωνιάδης, Βρατζάς, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Αναστασιάδης (71' Πεΐδης)

karta

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 14 Μαΐου 2012 13:56
Λουκάς Παππάς

Ο Λουκάς γεννήθηκε στη γη που ζουν η Ήρα και η Ρέα και περιβρέχεται από θάλασσα ωραία κι αυτοφυής ανθεί πανέμορφος ελαία, ξέρεις τη γη όπου ανθεί φαιδρά πορτοκαλέα.

Δεκέμβριο του 1974 γεννιέται στην Χαλκίδα, μετά από 3 ημέρες έφυγε και εγκαταστάθηκε μόνιμα στην Κύμη.

Πάντα λέει ότι είναι παιδί της δημοκρατίας και όχι της μεταπολίτευσης. Δεν μπορούσε λοιπόν να μην είναι ένα άκρως πολιτικοποιημένο ον από τα γεννοφάσκια του.

Προερχόμενος από φανατικά παναθηναϊκή οικογένεια γεννιέται Ολυμπιακός αν και δεν το ήξερε τα πρώτα 5-6 χρόνια της ζωής του.

Φαντασιόπληκτο και ονειροπαρμένο τον αποκαλούν αυτοί που τoν αγαπούν.